Konkursy

Nasza firma regularnie bierze udział w licznych konkursach. Poniżej prezentujemy kilka opracowań.

Koncepcja parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle zaproponowanych rozwiązań urbanistycznych

Konkurs urbanistyczno - architektoniczny, otwarty, jednoetapowy na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej

Współpraca z pracownią architektoniczną Krzysztof Korona Lublin

Projekt otrzymał I Wyróżnienie
l2.png
Założeniem kompozycyjnym przyjętym w tym opracowaniu jest wyeksponowanie sylwety miejskiej z jej dominantami: wzgórze zamkowe, klasztor i kościół oo dominikanów, katedra z wieżą trynitarską i zespół pomisjonarski, przez zapewnienie niezabudowanego i możliwie niezadrzewionego przedpola oraz uporządkowanie jej kubaturowego „cokołu”. Założeniem funkcjonalnym jest ujednolicenie sposobu użytkowania zielonego przedpola jako, w znacznym stopniu niezdefiniowanej (nieurządzonej), łąki miejskiej ciągnącej się od wschodniego podnóża zamku lubelskiego aż do terenu poprzemysłowego z ruiną słodowni przeznaczonego na zlokalizowanie obiektu kulturalno-oświatowego nazwanego w materiałach konkursowych Poznawalnią. Łąka jest zasilona transportowo drogą serwisową połączona z aleją Unii Lubelskiej dwoma wjazdami/wyjazdami.
lbg.png
Projekt niniejszy postawił sobie za cel uczynienie tego fragmentu miasta terenem rekreacyjnym oraz znaczącym odcinkiem niespiesznej komunikacji między punktami o wysokim stopniu atrakcyjności: Stare Miasto, Plac Zamkowy i dziedziniec zamkowy z jednej strony oraz Poznawalnia, Most Kultury i, przez bulwar nadrzeczny lub przez ulicę Zamojską a następnie wzdłuż działki browaru - Park Rusałka z drugiej strony.
l6.png
l4.png
l3.png
Projekt zieleni zakłada wpisanie Błoni i zamku w wysokiej jakości układ reprezentacyjnych przestrzeni publicznych Lublina, wyeksponowanie panoramy Starego miasta i Wzgórza Zamkowego, oraz podkreślenie głównych osi widokowych. Przestrzeń publiczna, głównie rekreacyjna o złożonej strukturze programowej, z uwzględnieniem uwarunkowań historyczno - kulturowych i współczesnych oczekiwań społecznych oraz uwarunkowań stanu istniejącego, w tym struktury własności terenów.
Układy projektowanych kompozycji zieleni i przestrzeni publicznych uzupełniają się. Założono wielofunkcyjny charakter zagospodarowania obszaru, zarówno w części zabudowanej jak i terenów otwartych., gdzie zaproponowano ogólnodostępne funkcje z zakresu rekreacji i wypoczynku, kultury, gastronomii, edukacji, sportu itp. Na terenach otwartych podstawowym sposobem zagospodarowania terenu jest zieleń urządzona i elementy małej architektury w tym urządzenia placów zabaw.
l1.png

Muzeum Domu Rodziny Pieleckich w Ostrowii Mazowieckiej

Konkurs na projekt Muzeum Domu Rodziny Pieleckich w Ostrowii Mazowieckiej

współpraca z Polaszek Architekci

Misją Domu Rodziny Pileckich jest przywracanie zbiorowej pamięci o życiu rtm. Witolda Pileckiego, jego żony Marii – rodowitej ostrowianki oraz upamiętnienie rodziny Witolda i Marii i jej zasług dla Polski. 

 
 
Projekt wykonaliśmy we współpracy z biurem Polaszek Architekci
o1.png